Сторінка
Популярні Спочатку дешевші Спочатку дорожчі Топ продажів Рекомендовані
Відобразити як Сітка Список
  1. Шукаєте вигідні пропозиції?
    Підпишіться на розсилку, та отримайте їх першим.
    Підписатися
  2. Акція
    Купуй більше - плати менше
    Економ до 20% на гуртових покупках
  3. Допоможемо обрати найкраще
    097 333 43 00

    Безкоштовна лінія

    пн-пт 9:00-19:00 сб-нд 9:00-16:30

  4. Показати ще...
Сторінка
Популярні Спочатку дешевші Спочатку дорожчі Топ продажів Рекомендовані
Відобразити як Сітка Список

Цемент — це будівельний матеріал без якого не обходиться практично жоден ремонт та будівництво. Він є основним компонентом будівельних розчинів, а тому сфера застосування є досить широкою.

Він входить до складу різних в’яжучих сумішей, які використовуються для:

  • надійної ізоляції, коли потрібно затвердіння в умовах підвищеної вологості;
  • для створення підлогових стяжок;
  • штукатурок;
  • установки бордюрів;
  • створення стрічкового фундаменту;
  • основи стінок басейнів і так далі.

Жодна кладка цегли не обходиться без використання цементної суміші. Саме тому, розглянемо особливості даного матеріалу та вибору необхідної суміші, що подарує результат, який не розчарує. Адже підвидів вистачає, та й виробників чимало, так що легко заплутатися.

Цемент — основні характеристики

Цемент є неорганічним з’єднанням, сумішшю подрібненої гірської породи. Використанню якого передує довга історія будівництва. Так, додавання різних домішок у будівельні матеріали застосовувалося, ще в давнину для підвищення їхньої міцності: вулканічного попелу, пемзи, подрібненої цегли. Далі слідує багатовіковий період, протягом якого склад постійно змінювався. А зі складом змінилася й технологія, оскільки увага стала приділятися правильній температурі випалу компонентів.

Склад цементу

Сучасний цемент складається з клінкеру, який цінується за морозостійкість і гіпсу, який відомий в'язкими властивостями. Важливим компонентом, який визначає його експлуатаційні характеристики є наявність силікатів кальцію.

Загальні вимоги до властивостей цементу

Незалежно від масштабу проєкту і призначення майбутнього об’єкта до всіх цементовмісних сумішей висуваються загальні вимоги щодо їх властивостей, а саме:

  • Міцність і довговічність. Стійкість цементу до навантажень визначається в лабораторних умовах на зразках. Залежно методики контролю, суміш відносять до певного класу або марки.
  • Стійкість до горіння. Майбутня будівля має бути безпечною, чи то буде житлове, чи технічне приміщення.
  • Морозостійкість. У цьому плані вимоги можуть відрізнятися залежно від клімату регіону і призначення майбутньої конструкції.
  • Стійкість до дії вологи. Як і з морозостійкістю, рівень водонепроникності для цільових конструкцій буде відрізнятися залежно від умов експлуатації.
  • Стійкість до процесів ерозії визначає довговічність, за умов впливу на конструкцію вітру, опадів, сонячних променів.

Особливості маркування й різновиди цементу

Заходячи в магазин із метою придбати мішок цементу, ціна якого не буде перевищувати очікування, перше, з чим необхідно визначитися — це вид суміші. Сучасні технології виробництва пропонують ряд сумішей, призначених для специфічних завдань. Додаткові властивості будівельний матеріал набуває завдяки мінеральним домішкам, кількість яких може становити до 30–40 % від загальної маси матеріалу.

Види цементу

Застосовуються суміші професіоналами на великих об’єктах, а також у ситуаціях, де потрібна підвищена уважність. Відповідно до властивостей цемент поділяють на:

  • водонепроникний цемент, що розширюється;
  • швидкотверднучий цемент;
  • нормований цемент;
  • портландцемент;
  • білий цемент;
  • інші різновиди цементу;

Кожен із них маркується відповідним до типу скороченням (ВРЦ, Б, Н і т.д.). Пересічного покупця здебільшого цікавить цемент у мішках із маркуванням ПЦ і БЦ.

Портландцемент — найпоширеніший вид сумішей, з яким найчастіше стикаються в побуті. У складі такої суміші велика частка (до 80 %) силікатів кальцію (клінкер), сульфат кальцію (гіпс), а також додаткові добавки.

Білий цемент. Матеріал для оздоблювальних робіт, що набув популярності завдяки приємному з естетичної точки зору білому кольору, який зберігається після висихання. Склад не кардинально, але все ж відрізняється від портландцементу. Крім складу відрізняється і ступінь помелу, який є набагато вищим за суміші ПЦ.

Маркування цементу за ступенем міцності

Наступне, що треба шукати на упаковці — марка цементу. Мова йде не про виробника, а про класифікацію за ступенем міцності, яку набуває розчин після повного висихання. Приклади маркування: М150, М300, М500 і т.д. Число свідчить про максимально допустимі навантаження на кубічний сантиметр затверділого розчину. У випадку цементу М300 міцність відповідає 300 кг/см³. Від марки цементу залежить сфера його застосування.

Будівельні розчини на основі сумішей марок М100-М300 не відрізняються особливою міцністю і використовуються частіше для підготовчого ущільнюючого шару. Можуть також використовуватися для деяких видів фундаменту, проте брак міцності має компенсуватися іншими компонентами суміші або додатковими матеріалами. Марки М400-М600 характеризуються підвищеною міцністю, тому представляють особливий інтерес для тих, хто збирається будувати «раз і надовго». 

Однак, багато хто відмовляється купувати такий цемент, що ціна його вища за менш міцні марки. Купуючи в нашому інтернет-магазині, ви не будете стояти перед складним вибором «ціна або якість», адже ми пропонуємо й перше, і друге.

Вид цементу

Клас цементу

Міцність, МПа

Витрати на 1 куб. м бетону, кг

Сфера використання

M-400

32,5

40

310-330

Загальне будівництво

M-500

42,5

50

290-310

Високобудівельні роботи, містобудівство

M-550

52,5

55

270-290

Промислові конструкції, спеціальні умови експлуатації

M-600

62,5

60

250-270

Високоміцні конструкції, інженерні споруди

Це загальні характеристики, і реальні властивості залежать від конкретного виробника. Також важливо враховувати вимоги національних стандартів та рекомендації в будівельній галузі країни при виборі цементу для конкретних будівельних проєктів.

Обираємо цемент легко та вдало

Немає різниці, купуєте ви всього мішок у 5 кг чи вас цікавить цемент гуртом. Ось три поради, які допоможуть не помилитися з покупкою:

  • Термін придатності. Навіть будівельні суміші втрачають свої властивості з часом, оскільки можуть набирати вологу.
  • Об’єм та вага мішка. Стандартне фасування цементу складає 5 кг, 25 кг або 50 кг у кожному мішку. Допустиме відхилення від номінальної маси: ± 2 % або згідно з інформацією на упаковці.
  • Колір. Залежно від виробника і складу колір якісного цементу (не розглядаємо тип БЦ) може відрізнятися від світло-сірого до темно-сірого (іноді з зеленуватим відтінком).

Купити якісний цемент у Тернополі, Львові, Івано-Франківську, Стрию, Золочеві вам допоможе інтернет-магазин АРС — справжній епіцентр вигідних покупок.

✅ Види М-400, М-500, М-550, М-600
✅ Виробники Івано-Франківськцемент, Krumix, Oyak та ін.
✅ Вага 50 кг, 25 кг, 5 кг
✅ Оплата на розрахунковий рахунок, переказ LiqPaу

 

Показати ще
Згорнути

Часті питання

✅Який вид цементу найкраще підійде для зовнішніх робіт?

Для зовнішніх робіт краще обирати, адже у своєму складі він містить силікати, алмінати та ін. домішки. Саме тому портландцемент має підвищений ступінь міцності та морозостійкості.

✅Кращий український виробник цементу

Якщо вам потрібен якісний цемент, то радимо звернути увагу на Івано-Франківськцемент.

✅Скільки коштує недорогий цемент?

Наприклад, недорогий портландцемент марки М-400 від українського виробника “Альба” можна придбати за 28 грн за 5 кг.
Ви цікавилися товарами
The wishlist name can't be left blank

Якщо у вас є питання — ми з радістю допоможемо

Або залиште свій телефон, та протягом години ми вам зателефонуємо

Увійти
Реєстрація
Забули пароль

Нагадати пароль

Дякуємо за реєстрацію!

+ =

Введіть пароль, який було відправлено на ваш телефон