Популярні Спочатку дешевші Спочатку дорожчі Топ продажів Рекомендовані
Відобразити як Сітка Список
  1. Шукаєте вигідні пропозиції?
    Підпишіться на розсилку, та отримайте їх першим.
    Підписатися
  2. Акція
    Купуй більше - плати менше
    Економ до 20% на гуртових покупках
Популярні Спочатку дешевші Спочатку дорожчі Топ продажів Рекомендовані
Відобразити як Сітка Список

Фанера — багатошаровий лист з сировини деревного походження, без якого важко уявити будівництво, ремонт чи створення меблів. Текстура натурального дерева привертає увагу дизайнерів, котрі все частіше обирають даний матеріал для оздоблення.

Фанера — основні характеристики

Для виробництва підготовлюють тонкі листи шпону, які склеюються між собою. Мінімальною кількістю шарів вважається 3, а максимальна – 21. Підвищена міцність та стійкість до деформацій забезпечена внаслідок особливої технології укладання: кожен новий сегмент розміщується перпендикулярно до попереднього. В якості сировини використовують деревину хвойних чи листових сортів. Особливість фанери полягає в тому, що маркування визначається по зовнішніх сторонах, проміжні ряди можуть відрізнятися.

Розміри та товщина

Серед різноманіття розмірів, попитом користуються плити 1525*1525 мм. Цьому є декілька причин: підходять для більшості завдань, легко транспортувати та піднімати. Також популярні листи 2440*1220 мм, 2500*1250 мм. Виробники пропонують споживачам великогабаритні плити, довжина яких може сягати 3,5 м. Завдяки обрізці торці полотна виходять рівними.

Товщина напряму залежить від кількості рядів шпону, з яких вона складається, і варіюється від 3 до 30 мм. За цим показником фанера поділяється на такі види:

  • тонка (4-6 мм) знайшла застосування в сфері сувенірної продукції, виготовленні декоративних елементів;
  • середня (8-10 мм та 12-15 мм) використовується під час ремонтно-будівельних робіт, а також в автомобілебудуванні та для виготовлення меблів.
  • товста (від 18 мм) витримує великі навантаження та є незамінною для спорудження надійних конструкцій та опалубки

Сфера застосування

Фанера вже давно вийшла за межі стандартного використання у якості ремонтно-будівельного елемента. Вагоно-, автомобіле- та суднобудування не обходиться без цього матеріалу. Все частіше зустрічаються дитячі іграшки, макети автомобілів, дизайнерські світильники з фанери. Матеріал затребуваний навіть у рекламній сфері, оскільки стає чудовою основою під рекламні щити.

Класифікація фанери

Матеріал має достатню кількість технічних характеристик за якими поділяється на різні групи. Для різностороннього аналізу та правильного вибору необхідного варіанту варто розглянути всі особливості.

Обробка верхнього шару

Для забезпечення гладкої та однорідної поверхні, фанера піддається шліфуванню. На це вказують спеціальні позначки: Ш1 означає шліфування лише з однієї сторони, Ш2 – з двох. Якщо зовнішній вигляд листа не має значення, тоді в пригоді стане нешліфована (НШ) плита.

Ступінь вологостійкості

Захист від негативного впливу вологи реалізується за рахунок з’єднувальної суміші. Сполуки, які містяться у клеї напряму впливають на довговічність. Виходячи із цього, виділяють такі різновиди фанери:

  • ФК (карбамідний клей) підходить для сухих приміщень, оскільки вологостійкість низька;
  • ФСФ (фенолформальдегідний клей) застосовується для зовнішніх робіт, адже має середній рівень стійкості до впливу вологості;;
  • ФБ (бакелітовий клей) завдяки високому ступеню захисту від перепадів температури та морської води набув популярності в судно- і яхто будуванні.

Сорти фанери

Залежно від наявності дефектів, виробу присвоюється один із п’яти сортів, кожен з яких чудово впорається із певними завданнями.

Сорти фанери Використання Можливі дефекти
вищий, елітний - Е, А чистова обробка, декоративні елементи під лакування відсутні
перший - 1, I, В внутрішнє та зовнішнє оздоблення під фарбування чи покриття напівпрозорим лаком поодинокі сучки та червоточини, кількість яких не перевищує 3 одиниць на 1 м²
другий - 2, II, ВВ чорнова, а також  фінішна обробка під фарбування чи тонування сучки, не більше як 6 червоточини на м², можливі латки та вставки
третій - 3, III, СР створення прихованих конструкції сучки будь-якого діаметру, червоточини діаметром до 6 мм, не більше 10 штук на м²
четвертий - 4, IV, С виготовлення упаковки, тари, використання у якості допоміжного елемента необмежена кількість дефектів

 

Кожна сторона маркується окремо та часто відповідає різним сортам, тому часто зустрічаються такі позначки: Е/1, 2/2, 2/3. Лицьовою вважається та, яка має кращу якість поверхні.

Купити фанеру та не прогадати

В багатьох виникає думка, що вибір виробу з найвищою ціною — правильний, оскільки володіє найкращими характеристиками. Але у випадку із вибором пиломатеріалів та плит варто перш за все враховувати ціль, умови та бюджет.

Якщо не знаєте з якої породи краще обрати плиту, врахуйте, що березова — міцна та надійна за рахунок високої щільності, проте стійкість до вологи та гниття краща у хвойної. Всередині приміщення варто користуватися лише тією фанерою, екологічность яких відповідає стандартам.

Водостійка бакелізована чи ламінована фанера володіє відмінними показниками захисту від підвищеного рівня вологості, не втрачає своєї форми, зберігає структуру та може використовуватися в якості опалубочної. Для внесення цікавих акцентів в інтер’єр потрібно звернути увагу на фанеру сортів Е та I. Текстура дерева на меблевих фасадах, стінах чи декоративних елементах чудово доповнить дизайн та вдихне в нього нове життя.

В інтернет-магазині АРС представлені лише перевірені виробники сертифікованої продукції. В каталозі товару представлена фанера вітчизняного виробника – Черкаського ДОК. Плити стандартного розміру, залишається лише підібрати необхідну товщину.

Доставка товару здійснюється по містах та областях, де знаходяться підрозділи магазину. Додатково доступні послуги вантажників. Оплата здійснюється зручним для вас способом: готівкою, через платіжну систему чи грошовим переказом.

 

Ціни на Фанера

Товар Ціна
Фанера 1525*1525 4 мм 414.00 грн
Фанера 1525*1525 10 мм сорт 4/4 888.00 грн
Фанера 1525*1525 8 мм 744.00 грн
Фанера 1525*1525 6 мм 552.00 грн
Фанера 1525*1525 12 мм 1080.00 грн
Показати ще
Згорнути

Часті питання

✅󾭊Якої товщини буває фанера?

За товщиною фанеру прийнято класифікувати на 3 розмірності:
  • тонка (до 6 мм);
  • середня (від 6 до 17 мм);
  • товста (від 18 мм і вище).

✅󾭊Скільки коштує фанера?

Ціна на фанеру в будівельному супермаркеті АРС знаходиться в діапазоні від 200 до 900 грн за одну плиту в залежності від товщини, а також матеріалу виготовлення.

✅󾭊Для чого потрібна фанера?

Фанеру використовують в будівельних цілях: для облицювання будинків, елементів даху, облаштування підмостків та ін.

✅󾭊Де можна купити фанеру з доставкою?

В онлайн будівельному супермаркеті АРС ви можете замовити листи фанери з доставкою по всій Україні. Крім цього є можливість забрати замовлення самостійно в наших офлайн магазинах.
Ви цікавилися товарами
The wishlist name can't be left blank

Якщо у вас є питання — ми з радістю допоможемо

Або залиште свій телефон, та протягом години ми вам зателефонуємо

Увійти
Реєстрація
Забули пароль

Нагадати пароль

Дякуємо за реєстрацію!

+ =

Введіть пароль, який було відправлено на ваш телефон