Вимикачі

362 товарів
Популярні Спочатку дешевші Спочатку дорожчі Топ продажів Рекомендовані
Відобразити як Сітка Список
  1. Шукаєте вигідні пропозиції?
    Підпишіться на розсилку, та отримайте їх першим.
    Підписатися
  2. Акція
    Купуй більше - плати менше
    Економ до 20% на гуртових покупках
  3. Допоможемо обрати найкраще
    097 333 43 00

    Безкоштовна лінія

    пн-пт 9:00-19:00 сб-нд 9:00-16:30

  4. Показати ще...
Популярні Спочатку дешевші Спочатку дорожчі Топ продажів Рекомендовані
Відобразити як Сітка Список

Вимикач являє собою комутаційний пристрій, що замикає (розмикає) електричний ланцюг, який подає живлення до освітлювального приладу, побутового або професійного обладнання. Має два фіксованих положення: включення або виключення. Вироби даного виду розрізняються за призначенням, способом комунікації, варіанту включення/вимикання. Щоб ви змогли підібрати підходящу модель, розглянемо особливості цих пристроїв докладніше.

Вимикач: різновиди, характеристики

Стандартний вимикач світла оснащується зажимами з гвинтовою або безгвинтовою конструкцією. Гвинтові затискачі застосовуються з проводами з алюмінію, що закріплюються у вимикачі за допомогою спеціальних гвинтів. Такі вироби складні в монтажі, але забезпечують кращу якість контакту. Якщо з'єднання послаблюється - гвинт затягують тугіше.

У пружинних контактах разом з гвинтами для фіксації використовуються пластини, які роблять з'єднання більш надійним. Такі пристрої прості в монтажі, але вимагають акуратності при установці. При неправильному стисненні дроту вимикач не зможе працювати правильно. Застосовуються для мідного кабелю.

За способом монтажу вимикачі бувають зовнішніми (накладними) або внутрішніми. Накладні моделі призначені для зовнішньої проводки, встановлюються на стіні або іншій плоскій поверхні. Їх переваги:

  • надійність;
  • довговічність;
  • простота установки.

Вимикачі внутрішнього типу більш естетичні. Вони монтуються в спеціально підготовлені отвори, що проробляються в стінах. Із зовнішньою проводкою такі вироби працювати не можуть.

Також ці електротехнічні механізми розрізняються ступенем захисту корпусу. Даний параметр характеризується маркуванням IP з цифровим кодом з двох цифр від 0 до 8, що позначає, наскільки вимикач захищений від вологи і пилу. Перша цифра в цьому позначенні відповідає ступеню захисту від пилу, а друга вказує на його вологозахищеність.

Пристосування з групою IP0 абсолютно не захищені від попадання вологи з пилом, а вироби зі ступенем захисту IP44 або IP54 можна експлуатувати в умовах підвищеної вологості, в запилених, неопалюваних приміщеннях.

Як вибрати вимикач з відповідним способом управління

За типом управління пристроєм вимикачі поділяються на:

  • клавішні;
  • на шнурівці;
  • кнопкові (старого зразка);
  • сенсорні;
  • прохідні (перекидні);
  • з вбудованими датчиками;
  • з дистанційним управлінням.

Клавішні вимикачі складаються з нерухомо зафіксованих контактів і рухаючого механізму, що притискається пружиною, яка працює на розтяг або стиск. Випускаються у двох варіантах: з кулькою, що рухається по качаючому коромислі при натисканні клавіші або з пружинною рамкою, розгойдується на осі, створюючи або розриваючи електричний контакт. Переваги цих пристроїв: простота монтажу, довговічність, невисока ціна.

Вимикачі на шнурівці зустрічаються в деяких моделях світильників. Складаються з корпусу з виходячим з нього шнурком. Включення або виключення таких комутаторів проводиться підтягуванням шнурка вниз.

Кнопкові вимикачі функціонують за принципом ключа. При першому натисканні на пристрій відбувається замикання контакту, при другому - розмикання. Такі вироби застосовуються для комплектації світильників підлогового (настільного) типу.

Більш складними модифікаціями вимикачів є сенсорні, дистанційні моделі, а також пристрої з вбудованими датчиками.

При покупці вимикачів для будинку, квартири, офісних приміщень варто звернути увагу на матеріал виготовлення виробу. М'який дешевий пластик швидко зітреться, що призведе до псування пристрою, втрати його споживчих характеристик. Щоб куплений товар служив тривалий час, краще вибирати продукцію перевірених виробників, враховуючи рейтинг фірми-виробника, відгуки покупців.

Купити якісні вимикачі різних видів з популярних колекцій відомих світових брендів можна в нашому інтернет-магазині. Вибрати відповідну модель за кольором, типом монтажу, характеристикам можна в нашому каталозі.

Показати ще
Згорнути

Часті питання

✅󾭊Топ виробників вимикачів:

Фахівці інтернет-магазину АРС рекомендують вимикачі від Anestech, Erste Electric, Gunsan та Legrand.

✅󾭊На якій висоті краще встановлювати вимикач?

Оптимальна висота для монтажу вимикача – 80-90 см. від підлоги.

✅󾭊Який рівень вологозахисту вимикача найвищий?

Найбільш надійними вважаються вимикачі із вологозахистом класу IP65 або IP68.
Ви цікавилися товарами
The wishlist name can't be left blank

Якщо у вас є питання — ми з радістю допоможемо

Або залиште свій телефон, та протягом години ми вам зателефонуємо

Увійти
Реєстрація
Забули пароль

Нагадати пароль

Дякуємо за реєстрацію!

+ =

Введіть пароль, який було відправлено на ваш телефон